Aleksandra Przecherska - Baranowska

adwokat

Jestem adwokatem i swoją kancelarię adwokacką prowadzę w Warszawie. Specjalizuję się w prawie rodzinnym. W tym blogu poruszam tematy rozwodu, alimentów, ustalenia kontaktów z dziećmi oraz władzy rodzicielskiej.

"Nieszczęśliwi rodzice, to nieszczęśliwe dzieci. Dobrze przeprowadzony rozwód, może być otwarciem nowego, lepszego rozdziału dla Twojej rodziny".
[Więcej >>>]

Konsultacja prawna

TOP 5! Na co zwrócić uwagę szukając niani dla malucha?

Aleksandra Przecherska - Baranowska13 kwietnia 2021Komentarze (0)

„Dziecko na pokładzie” to portal dla rodziców szukających informacji o wychowaniu maluchów. Potrzebujących inspiracji do codziennych wyzwań rodzicielskich oraz chcących zdobyć fachową wiedzę w trudnych sytuacjach życiowych (np. rozwód).

Chcemy Wam dostarczać jak najwięcej wskazówek i służyć radą. Zależy nam jednak również na tym, by wsłuchiwać się w Wasz głos i wspólnie dyskutować o sprawach dla nas – rodziców najważniejszych.

Na co zwrócić uwagę szukając niani dla maluchaDziś pytamy, co warto wziąć pod uwagę szukając niani dla malucha. Jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną z osobą, której oddamy nasze dziecko pod opiekę na kilka godzin dziennie?

Co możemy wyczytać z CV potencjalnej kandydatki/kandydata? Które zachowania lub przyzwyczajenia powinny wzbudzić nasze podejrzenia?

Dziesiątki młodych rodziców (szczególnie ci mieszkający daleko od świeżo upieczonych dziadków) muszą odpowiedzieć sobie na te pytania zanim nawiążą współpracę z potencjalną opiekunką/opiekunem.

Tworząc listę kluczowych kwestii chcemy, by proces ten był dla Was możliwie jak najmniej stresujący zarówno dla rodziców jak i dziecka oraz nie zakończył się rozczarowaniem.

Kluczowe kwestie przy wyborze niani

Po długich (i zażartych!!!) rozmowach wybraliśmy dla Was 5 kluczowych – naszym zdaniem – kwestii. Zaznaczamy jednak, że to lista subiektywna i, z pewnością, niezamknięta. Czekamy na Wasze pomysły, doświadczenia, anegdoty w komentarzach pod tym artykułem lub w wiadomościach, które możecie do nas wysłać poprzez zakładkę kontakt.

1. Stosunek do przemocy, wymierzania (jakichkolwiek!) kar cielesnych dziecku – pod opieką innego dorosłego nasza pociecha ma być przede wszystkim bezpieczna.

Pozytywny stosunek do wymierzania jakichkolwiek!!! kar cielesnych maluchowi (nawet najdelikatniejszego klapsa) powinien przekreślać potencjalną współpracę z opiekunem/opiekunką.

Podczas rozmowy rekrutacyjnej warto spytać, co zatrudniana przez nas osoba sądzi np. o rodzicach szarpiących dziecko, które nie chce się uspokoić w miejscu publicznym.

Można również poprosić o opisanie reakcji zatrudnianej przez nas osoby na sytuację, której innemu dziecku dzieje się krzywda.

2. Umiejętność świadczenia pierwszej pomocy – znajomość zasad pierwszej pomocy ratuje życie. Zawsze! Także w przypadku Waszego dziecka.

Ugryzienie przez osę, skaleczenie, zachłyśnięcie… w głowie każdego rodzica mnożą się scenariusze potencjalnych zagrożeń czyhających na pociechę.

W trakcie rozmowy rekrutacyjnej warto przepytać zatrudnianą przez nas osobę ze znajomości pierwszej pomocy, numerów awaryjnych czy scenariuszy postępowania w sytuacjach stresowych (np. zagrożenie zdrowia i życia dziecka).

Nie zaszkodzi również przepytać o podstawowe zasady i praktyczne sposoby zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

3. Wykształcenie pedagogiczne, zainteresowania, przeczytane książki, programy

4. Częstotliwość korzystania z telefonu komórkowego (ewentualnie tableta, telewizora) – telefony komórkowe są dziś jednym z największych rozpraszaczy.

5. Kreatywność i cierpliwość – niania będzie pokazywać Waszemu dziecku świat, uczyć go samodzielności, kreatywnego spojrzenia, wie jak się bawić z dzieckiem (zabawy plastyczne).

***

Po przeczytaniu: „TOP 5! Na co zwrócić uwagę szukając niani dla malucha?”, zapraszam również do lektury:

 

Zdjęcie: Robo Wunderkind on Unsplash

W czym mogę Ci pomóc?

Aleksandra Przecherska - Baranowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PbLegal adw. Aleksandra Przecherska-Baranowska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PbLegal adw. Aleksandra Przecherska-Baranowska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: