Aleksandra Przecherska - Baranowska

adwokat

Jestem adwokatem i swoją kancelarię adwokacką prowadzę w Warszawie. Specjalizuję się w prawie rodzinnym. W tym blogu poruszam tematy rozwodu, alimentów, ustalenia kontaktów z dziećmi oraz władzy rodzicielskiej.

"Nieszczęśliwi rodzice, to nieszczęśliwe dzieci. Dobrze przeprowadzony rozwód, może być otwarciem nowego, lepszego rozdziału dla Twojej rodziny".
[Więcej >>>]

Konsultacja prawna

Porozwodowe Must Have – czyli w co warto zainwestować czas i pieniądze po rozwodzie?

Aleksandra Przecherska - Baranowska13 kwietnia 2021Komentarze (0)

Rozwód jest wyjątkowo stresującym doświadczeniem dla rozstających się partnerów i ich otoczenia.

W tak wymagającym czasie dominują negatywne emocje wywołane rozpadem związku. Występuje napięcie związane z układaniem życia na nowo – już bez tej drugiej osoby u boku. Nic więc dziwnego, że rozwodzący z reguły skupiają się na  negatywnych aspektach rozstania.

Dużo rzadziej dostrzegają w tym trudnym – emocjonalnie i logistycznie – okresie jakiekolwiek pozytywy. To błąd. Rozwód może być bowiem momentem przełomowym. Moment ten pozwoli nam na nowo określić priorytety. Pogłębić wiedzę (o sobie i otaczającej rzeczywistości) oraz rozwinąć (zawodowe i nie tylko) skrzydła. Jak to zrobić?

W co warto zainwestować czas i pieniądze po rozstaniu?

Dziś wybraliśmy dla Was trzy rzeczy, w które warto zainwestować czas i pieniądze tuż po rozstaniu. Jeśli macie pomysły, co warto dodać do poniższej listy, piszcie do nas na adres FB.

1.Edukacja ekonomiczna – w trakcie rozstania warto poświęcić czas na poprawienie umiejętności w zakresie zarządzania finansami osobistymi.

czyli w co warto zainwestować czas i pieniądze po rozwodzieWiedza o oszczędzaniu, inwestowaniu i monitorowaniu naszych zasobów finansowych ułatwi nam zabezpieczenie interesów po rozwodzie i – tym samym – da większe poczucie bezpieczeństwa.

Książki, internetowe kursy i szkolenia czy darmowe blogi to najbardziej przystępne źródła wiedzy.

Warto jednak również zasięgnąć rad osób, które są dla Was rodzinnymi finansowymi autorytetami (np. szczególnie zapobiegliwa i oszczędna ciocia) oraz krytycznie (!!!) przyjrzeć się dotychczasowym wydatkom i potrzebom.

2.Rozwijanie umiejętności zawodowych – pogłębianie wiedzy o wydatkach i możliwościach finansowych często prowadzi rozwodników do przewidywalnego wniosku: osobno zarabiamy za mało.

Tym samym rozwód oznacza nie tylko emocjonalny stres, lecz również konieczność szukania dotychczasowego zarobku. W niektórych przypadkach poszerzenia umiejętności zawodowych.

Czas rozwodu to dobry moment, żeby skończyć dodatkowe kurs i szkolenia. Zdobyć nowe kompetencje i – tym samym – lepiej sobie radzić finansowo w przyszłości.

3.Podróże – główna bohaterka filmu „Eat, pray, love” grana przez Julię Roberts po rozstaniu z partnerem wybiera się w kilkumiesięczną podróż, żeby zdystansować się do trudnego dla niej doświadczenia.

I choć w niefilmowej rzeczywistości szanse na odbycie tak długiej podróży są ograniczone, to nawet kilkugodzinny wypad za miasto potrafi zdziałać cuda.

Spacer z przyjaciółmi w podmiejskim parku, weekend w gospodarstwie agroturystycznym, czy majówka nad morzem pozwolą nam oderwać się od problemów związanych z rozwodem oraz ukoić negatywne emocje, które się w związku z nim pojawiają.

***

Po przeczytaniu: „Porozwodowe Must Have – czyli w co warto zainwestować czas i pieniądze po rozwodzie?”, zapraszam również do lektury:

Zdjęcie: freestocks on Unsplash

W czym mogę Ci pomóc?

Aleksandra Przecherska - Baranowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PbLegal adw. Aleksandra Przecherska-Baranowska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PbLegal adw. Aleksandra Przecherska-Baranowska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: